2022-04-20 12:05:14
 

Ranking uczonych

Instytut uprzejmie informuje, że Uniwersytet Stanforda (USA), wydawnictwo Elsevier (Niderlandy) i organizacja naukowa SciTech Strategies (USA) opublikowali najnowszy światowy ranking najbardziej wpływowych uczonych na świecie (World's Top 2% Scientists) (https://dx.doi.org/10.17632/btchxktzyw).

Podana lista została opracowana w oparciu o dorobek naukowy poszczególnych badaczy, z uwzględnieniem m.in. indeksu Hirscha oraz liczby cytowań ich publikacji. Obecny ranking, uznawany za najbardziej prestiżowy na świecie, obejmuje ponad 180 000 uczonych spośród ok. 8 mln aktywnych naukowo pracowników naukowych. Znalazło się w nim 957 osób z Polski, w tym pięć osób reprezentujących nauki weterynaryjne.

Wśród nich po raz kolejny obecny jest prof. Jacek Osek, kierownik Zakładu Higieny Żywności Pochodzenia Zwierzęcego. Jest to niewątpliwie docenienie dużego dorobku naukowego prof. Oska jak też wyróżnienie dla PIWet-PIB.

 

Panu Profesorowi Jackowi Oskowi składam gratulacje, z utrzymania wysokiego poziomu badań naukowych jak również podziękowania za promowanie Instytutu.

 

Krzysztof Niemczuk, dyrektor PIWet-PIB w Puławach

Przydatne linki