2019-10-04 13:35:45
 

Polagra Food

W Poznaniu zakończyły się trwające od 30 września do 3 października 2019 Międzynarodowe Targi Polagra Food, podczas których swoje ekspozycje prezentowały firmy związane z szeroko pojętą branżą spożywczą. Ekspozycjom towarzyszyły szkolenia, prelekcje i różnego rodzaju pokazy, które dedykowane były zarówno producentom żywności jak i jej odbiorcom.

Szeroko reprezentowane było także doradztwo rolnicze poprzez udział instytutów naukowych, które miały okazję do upowszechnienia wyników swoich badań i przekazania wiedzy o innowacjach do praktyki.

Państwowy Instytut Weterynaryjny – Państwowy Instytut Badawczy prezentował swoje osiągnięcia na zorganizowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi stoisku „Nauka i doradztwo dla praktyki”. PIWet-PIB reprezentowali: Dyrektor Instytutu prof. Krzysztof Niemczuk, pani Wiesława Drozdowska, pani Kinga Stateczna i pani dr Weronika Korpysa-Dzirba.

Wśród gości zainteresowanych naszym stoiskiem i działalnością Instytutu był Pan Minister Jan Krzysztof Ardanowski i Pan Dyrektor Piotr Łysoń, jak również wielu rolników i hodowców a także producentów zdrowej polskiej żywności.